Aktuality

Vydatné úhrny srážek na západním Slovensku, v chorvatské části Jadranu i tornáda

Tlaková níže, která již několik dní ovlivňuje počasí v celé střední Evropě, přinesla v noci z úterý na středu vydatné srážky na západní Slovensko. Z dostupných údajů, které zveřejnil Slovenský hydrometeorologický ústav vyplývá, že nejsilnější srážky byli zaznamenané v oblasti Bratislavy. Za 24 hodin (od 8. hodiny SELČ 27. 8. 2013 do 8. hodiny SELČ 28. 8. 2013) v Bratislavě na letišti spadlo  76,7 mm. Ale ne v celé Bratislavě pršelo rovnoměrně, nejvíce se soustředily právě do JV až V části města, kde byla nejvyšší přítomnost bouřkových mraků, které potvrzují rozdílné úhrny srážek po celém městě. Na jiných bratislavských meteorologických stanicích napršelo jen 19 mm v Mlýnské dolině, 35,5 mm na Kolibe. Dále pršelo vydatně i v nejbližším okolí – v nedaleké Kráľovej pri Senci spadlo 48,4 mm, v Piešťanoch 36,3 mm, v Modre Piesku 29,1 mm a v Kuchyni na Záhorí na letisku 25,5 mm zrážok.

Úhrny srážek nepřinesly žádné významné škody na majetku. V Bratislavě odčerpávaly nad ránem vody ze zaplavených ulic - Bratislava - Prístavný most, Levanduľová, Kazanská, Gagarinova, Dudvážska a Domkárska ulica. V Senci odčerpávali vodu ze zaplavených objektů

Zdroj informací: http://www.shmu.sk, http://tvnoviny.sk

Tlaková níže ovlivňuje také počasí na Jadranu. V oblasti Istrie se dnes vyskytla dvojice tornád na moři.Nejen na Istrii, ale také v jižní Dalmácii v okolí Dubrovníku se v dopoledních hodinách vyskytlo menší tornádo nad mořem. Ale ani tu nepáchalo žádné škody. 

 

Zdroje informací: http://www.crometeo.hr/ , Storm Chasers Dubrovnik
Komentáře k článkuVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Menu

Počasí

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí