Aktuality

Slovenské Záhorí zasáhla silná bouřka

Včera v podvečerních hodinách okolo 17.00 zasáhla slovenské Záhorí velmi silná bouřka doprovázená silným větrem i kroupami. Nejvíce postihnuté byli obce Sekule a Moravská Svätý Ján, kde silný vítr, který doprovázel bouřku lámal stromy, odnášel střechy. V obci Sekule dokonce shodil nárazový vítr novou střechu tamní školy. Popadané stromy zas omezili provoz na dálnici D2, i provoz na železniční trati směr Bratislava. V Moravském  Svätém Jánu zas až do pozdních nočních hodin nešla elektrika. Podle místních obyvatel takovou bouřku dlouho nepamatují, aby za sebou páchala takové škody. Hasiči odklízeli škody do ranních hodin. 
Bouřka do tamní oblasti přišla směrem z Rakouska a na své cestě na východ slábla a šla v pásu, o pár kilometrů dál nezaznamenali ani kapku vody.

Na Další bouřky nejen na Záhorí a Slovensku, ale i v Česku se můžeme dočkat i během zítřejšího dne, podle varování CHMU by mohli být ojediněle i silné. Předtím budou ale na Jihu Moravy dosahovat teploty až 36°C na Slovensku i 38°C. Poté se začne ochlazovat.

Zdroje informací: sme.sk


Komentáře k článkuVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Menu

Počasí

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí